Podróżowanie kamperem z dziećmi

Każdego roku świeżo upieczeni rodzicie stają przed dylematem zorganizowania rodzinnych wakacji. Wielogodzinna podróż ciasnym autokarem lub lot samolotem dla małych dzieci niekoniecznie pozostaje dobrym wyborem. Jak zatem zaplanować wakacje z naszą pociechą? Z pomocą przychodzi caravaning! Czym właściwie jest, co warto o nim wiedzieć, jak się przygotować? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim artykule.

Kilka słów o caravaningu

Caravaning to nic innego jak podróżowanie bez wyznaczonego planu, rezerwacji hoteli oraz konkretnego celu. Brzmi spontanicznie? Tak właśnie ma być! Podstawą caravaningu wciąż pozostaje dobrze dobrany pojazd lub przyczepa. Najoczywistszą formą zdobycia właściwego środka lokomocji pozostaje jego kupno. Nabycie kampera lub przyczepy to niemały wydatek, najdroższe modele mogą osiągać cenę mieszkania, a nawet całego domu. Niewątpliwie bardziej przyjaznym rozwiązaniem dla naszego portfela, pozostaje wypożyczenie pojazdu lub przyczepy. Przed wybraniem odpowiedniego dla siebie modelu, powinniśmy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań takich jak: stan funduszy, wiek dziecka, ilość podróżujących oraz wyposażenie kuchni i łazienki.

Dziecko i caravaning

 Wakacje z kamperem, to idealna okazja, aby nawet najmłodszy członek rodziny spędził wymarzone wakacje. Oczywiście nawet najkrótsza podróż z dzieckiem wymaga odpowiednich przygotować. Jak należy przygotować się do długiej podróży z dzieckiem i na co powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim wybrany środek lokomocji powinien być wyposażony w aneks kuchenny oraz łazienkę. Meble kuchenne powinny być pojemne, a ich wykończenie pozbawione ostrych krawędzi, dzięki czemu unikniemy niechcianych „kolizji”. Pojemna lodówka, mikrofala oraz piec z pewnością ułatwią przygotowanie ciepłych posiłków dla naszych dzieci. Przed podróżą koniecznie sprawdźmy zasilanie w naszym kamperze lub przyczepie! O kwestie higieniczne z łatwością zadba wbudowana łazienka wyposażona w ciepłą wodę, toaletę, a także wygodny brodzik. Podczas dłuższych podróży z małym dzieckiem warto zainwestować w fotelik do jazdy dziennej. Podróżowanie kamperem niejednokrotnie wiąże się z długotrwałym poruszaniem po autostradach. Jak w tym czasie zainteresować naszego brzdąca? Nic prostszego! Wystarczy odbiornik TV oraz zestaw bajek i kreskówek. Możemy być niemalże pewni, iż ulubieni bohaterowie z bajkowego świata umilą każdą podróż!

Zakupy przed podróżą

Przed wyjazdem w trasę warto sprawdzić czy, aby na pewno zakupiliśmy niezbędne produkty zarówno dla naszego dziecka, jak i dla nas. Wybierając się w trasę z niemowlęciem zadbajmy o odpowiedni zapas artykułów higienicznych. Podczas podróży takie produkty jak: chusteczki higieniczne, papier toaletowy, jednorazowe ręczniki oraz pieluszki schodzą w hurtowych ilościach. Warto więc zakupić je w nieco większych ilościach, aby zaoszczędzić kilkanaście złotych polecamy zakupy w supermarketach. Nie zapominajmy o odpowiednim zapasie pożywienia, możemy być pewni, że prędzej czy później każdy uczestnik wycieczki upomni się o posiłek. Co zatem zabrać, aby nakarmić najmłodsze pociechy? Sprawdzonym rozwiązaniem wciąż pozostają serwowane na co dzień produkty dla naszych dzieci. Posiadając kuchenkę oraz lodówkę nie jesteśmy skazani na ograniczenia w kwestiach posiłków. Odpowiednio zorganizowany i wyposażony aneks kuchenny z pewnością zaspokoi potrzeby żywieniowe wszystkich użytkowników.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Wielodniowe przebywanie w podróży wiąże się z ryzykiem drobnych urazów, zwłaszcza wśród dzieci. Przed wyruszeniem w podróż sprawdźmy zatem zawartość naszej apteczki. Prawdziwym minimum pozostają palestry, najlepiej wybrać cały zestaw o różnych rozmiarach. Oprócz plastrów zaopatrzmy się w bandaż zarówno ten zwykły jak i elastyczny, dzięki nim z łatwością pozbędziemy się poważniejszych urazów. Co jeszcze warto posiadać? Znaną wszystkim i sprawdzoną wodę utlenioną, która w błyskawiczny sposób oczyści ranę, a także kompresy gazowe i opatrunki jałowe. W naszej apteczce nie powinno zabraknąć lekarstw na ból głowy, biegunkę oraz zapobiegających przeziębieniu.

Zadbajmy o rozrywkę

Dla niektórych dzieci długotrwała podróż, to prawdziwa przygoda w nieznane. Dynamicznie zmieniające się krajobrazy oraz nowe otoczenie rozbudzą wyobraźnię małych podróżników, jednakże jak wiemy każdego dziecko jest inne. Dzień lub dwa przed samym wyjazdem poprośmy naszą pociechę o spakowanie ulubionych zabawek, dzięki czemu nuda podczas podróży wnet zostanie zażegnana! Dla wyjątkowo znudzonych młodszych lub starszych pasażerów zabierzmy zestaw ulubionych filmów lub bajek. Każdy kamper wyposażony jest w telewizor, dzięki czemu zawsze możemy obejrzeć interesujący nas film lub podpiąć konsole i zanurzyć się w świat wirtualnej przygody. Miłośników czytania z pewnością zainteresuje kilka wybranych pozycji literackich uwielbianego autora.

Niezapomniane wrażenia

Caravaning to wspaniała okazja, aby odbyć niesamowitą i niezapomnianą podróż z całą rodziną. Posiadając wygodny środek lokomocji z łatwością zwiedzimy nawet najodleglejsze zakątki Europy wraz z naszą pociechą. Wybierając caravaning nie musimy się martwić o wysokie koszty związane z opłaceniem hoteli, a także podporządkowaniu się odgórnie narzuconemu planu przez biuro podróży. Odpowiednio zagospodarowany kamper lub przyczepa kempingowa stanowi drugi dom, dzięki czemu zabranie małego dziecka w podróż nie stanowi żadnej trudności. Aneks kuchenny, łazienka oraz część sypialna dadzą dziecku poczucie przebywania w prawdziwym domu, tyle tylko, że z kółkami. Inne otoczenie każdego dnia rozbudzi w dziecku wyobraźnię i da początek nowej przygodzie!