Camperem na mazury

Mazury niewątpliwie pozostają jednym z najchętniej wybieranych regionów zarówno przez polskich jak i zagranicznych turystów. Rozległe jeziora, piękne widoki, a także świeże powietrze każdego roku przyciągają amatorów żeglarstwa, kajakarstwa oraz wszystkich miłośników mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku. Czym wybrać się nad polskie jeziora? Jedną z najciekawszych propozycji pozostaje dobrze wyposażony i sprawny camper.
Dlaczego camper?
Podróżowanie camperem niesie z sobą wiele korzyści zarówno w kwestiach finansowych jak i wypoczynkowych. Camper pozostaje o wiele bardziej przestronniejszym środkiem lokomocji niż standardowe auto, dzięki czemu w komfortowy sposób zabierzemy całą rodzinę. Co więcej, wybierając campera nie musimy się martwić o miejsce na bagaż – olbrzymia przestrzeń pojazdu bez trudu pomieści górę bagaży, zestaw rowerów dla całej rodziny oraz szereg rozmaitych przedmiotów o niekoniecznie małym wymiarze. Wyruszając z domu możemy być niemalże pewni, iż zmieścimy wszystko, co potrzebne. Wybór campera daje nam również ogromne poczucie swobody podczas podróżowania. Mobilny domek jesteśmy w stanie zabrać niemalże w każde miejsce, jedynym ograniczeniem pozostaje budżet przeznaczony na paliwo oraz stan dróg. A jeśli mowa o kosztach…

 

Przyjazne rozwiązanie dla naszego portfela
Posiadanie campera, to sprawdzony sposób na udane wakacje przy stosunkowo niskich kosztach. Wystarczy, że zakupimy prowiant, środki higieniczne oraz odpowiednie ubranie i już jesteśmy gotowi do drogi. Domek na kółkach pozwala na spędzenie wakacji bez konieczności wydawania choćby złotówki na nocleg, jednakże wybierając mazury warto zatrzymać się na chwile caperem i skorzystać z rozbudowanej bazy noclegowej.
Zorganizuj swój postój w wymarzonym miejscu
Giżycko jest jednym z chętniej wybieranych miast, miejscowość ta leży w samym środku Krainy Jezior Mazurskich. Ceny na polach kempingowych oczywiście uzależnione są od standardu obiektu. Popularna przystań „Strada” oferuje dobę postoju w cenie 60zł. Opłata zawiera bezpłatne użytkowanie toalet, umywalni, zmywalni naczyń i podłączenie do elektryczności. Skorzystanie z prysznica, pralki, suszarki wiąże się z koniecznością uiszczenia zapłaty 12zł. Dla prawdziwych fanów caravanigu istnieje możliwość wykupienia własnego miejsca na cały sezon (od 15 kwietnia do 15 października), koszt takiej usługi to 3,690 zł. Camping Echo, to miejsce dla całej rodziny, niezależnie od zasobności portfela.

Koszt jednej nocy za postój camperem lub przyczepą wynosi odpowiednio 22 i 20zł. Rozbicie małego lub dużego namiotu, to koszt 10 i 15zł. Za osobę dorosłą lub dziecko (1-15 lat) przyjdzie nam zapłacić 18 i 13 zł. Na polu można skorzystać z wielu atrakcji jak wypożyczenie skutera wodnego czy kajaka. Podczas podróży przez Mazury, warto również zatrzymać się w Siemianach, które ulokowane są nad najdłuższym w Polsce jeziorem Jeziorak. Pole kempingowe „Wyspa Bukowiec” oferuje postój przyczepy lub campera od 13zł. Opłata za dziecko lub osobę dorosłą wynosi odpowiednio 5 i 7zł za dobę. Oczywiście będąc na Mazurach, warto zatrzymać się w stolicy miłośników żeglarstwa – Iławie.